Odnawialne źródła energii

icons8-windrad Created with Sketch.

Odnawialne źródła energii

Łatwoodnawialne i naturalne!

Odnawialne źródła energii (OZE) to zasoby, które nie znikają w szybkim tempie i łatwo się odnawiają, a korzystanie z nich nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Odnawialne źródła energii – z jakiego rodzaju OZE możemy korzystać w Polsce?

Do najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych przykładów OZE można zaliczyć słońce, wodę, wiatr, energię geotermalną czy biopaliwa. Wykorzystując te zasoby, można uzyskać energię m.in. dzięki:

Wodzie

np. w elektrowniach wodnych, gdzie korzysta się z energii grawitacyjnej wody (np. w rzekach)

Fotowoltaice

czyli korzystając z promieniowania słonecznego

Energii geotermalnej

czyli korzystając z promieniowania słonecznego

Energii wiatru

korzystając z mocy wiatru i ruchów powietrza

Biopaliw

tutaj możemy czerpać z biomasy (np. pochodzenia roślinnego)

Jak uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła?

Aktualnie możesz skorzystać z dofinansowania np. w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Decydując się na nie i składając niezbędne dokumenty możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości od 30% do 90% poniesionych kosztów kwalifikowanych inwestycji. Więcej informacji znajdziesz TU.

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii jest coraz bardziej powszechne – z jednej strony z powodu obowiązujących regulacji międzynarodowych (np. neutralność klimatyczna), ale również z racji coraz większej świadomości społecznej, dzięki której wiemy, jak bardzo ważne są wszelkie proekologiczne działania.

Korzyści z wykorzystania odnawialnych źródeł energii:
Niezależność energetyczna – słońce, woda i powietrze to zasoby, do których mamy swobodny dostęp. Przekształcając je na energię, stajemy się niezależni od sieciowych dostawców energii.
Niezależność od rosnących cen energii – instalacje wykorzystujące OZE to najczęściej jednorazowa inwestycja (z możliwością wykorzystania dofinansowania), która zapewnia nam niezależność od rosnących cen energii pozyskiwanej z konwencjonalnych źródeł.
Ograniczenie emisji CO2 – wykorzystanie OZE nie zwiększa emisji dwutlenku węgla do atmosfery, dzięki czemu nie zanieczyszczamy powietrza.

W Polsce udział OZE w ogólnym udziale źródeł energii jest na stosunkowo niskim poziomie (w 2019 roku było to jedynie 9%). Patrząc na pogarszający się stan powietrza w naszym kraju niezwykle ważne jest, aby dołożyć wszelkich starań, by propagować korzystanie z OZE w Polsce.

Oferta naszej firmy dostosowana jest do zainteresowania odnawialnymi źródłami energii i przekształcaniem ich w energię, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym zakresem naszej działalności, w której ekologia odgrywa bardzo ważne miejsce.

Zainteresowała Cię ta oferta? Skontaktuj się z nami.

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

tel: +48 86 216 95 30
lomza@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

tel: +48 85 745 46 56
bialystok@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00

Sobota: 7:00 – 11:00
tel: +48 89 539 90 05
olsztyn@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 11:00
tel: +48 87 567 09 84
suwalki@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 11:00

tel: +48 87 429 95 22 gizycko@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m