Pompy ciepła

iconfinder_heat-pump-house_3553199 Created with Sketch.

Pompy ciepła

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia budynku (np. z powietrza, gruntu lub wody) i oddaje ją do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu pozyskuje ekologiczną energię przy niewielkich kosztach energii elektrycznej. Pompa ciepła może służyć do ogrzewania budynku, wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń podczas upalnych dni.

Ogrzewanie budynku

Podgrzewanie wody użytkowej

Klimatyzacja

Zastanawiasz się nad wyborem najlepszej opcji do swojego domu lub gospodarstwa?

Rodzaje pomp ciepła:

Gruntowe

Ciepło geotermalne stanowi energia słoneczna zakumulowana w gruncie, wodach gruntowych i powierzchniowych zbiornikach wodnych. Wybór odpowiedniego źródła energii zależy od takich czynników, jak zapotrzebowanie na energię, rodzaj systemu centralnego ogrzewania oraz rodzaj gruntu, na którym stoi budynek. System grzewczy na bazie gruntowej pompy ciepła zapewnia ogrzewanie budynku i ciepłą wodę użytkową, jak również może realizować funkcję chłodzenia w okresie letnim.Pomożemy Ci na każdym z tych etapów!

Powietrzne

Powietrze zewnętrzne można wykorzystać do ogrzewania, a także do chłodzenia budynku. Nawet przy ujemnych temperaturach, powietrze zawiera ciepło, które można odebrać dzięki pompie ciepła typu powietrze/woda, a następnie wykorzystać je do ogrzania domu oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej. Ta sama pompa ciepła może być wykorzystana jako jednostka klimatyzacyjna, chłodząc dom w okresie letnim. Pompy ciepła powietrze/woda jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz budynku spada do -25oC.

Wentylacyjne

Zastosowanie tradycyjnego systemu wentylacji w nowym energooszczędnym budownictwie jest często niewystarczające by zapewnić wymaganą wielkość wymiany powietrza, a ponadto powoduje bezpowrotną utratę nawet 50% ciepła. Zastosowanie pomp ciepła na powietrze wentylacyjne zapewnia nie tylko wentylację z odzyskiem energii, zdrową i wygodną formę ogrzewania, ale również znaczne oszczędności energii, co przyczynia się do redukcji emisji CO2. System grzewczy na bazie wentylacyjnej pompy ciepła stanowi unikalne na rynku rozwiązanie zapewniające ogrzewanie, wentylację oraz produkcję c.w.u. w jednym urządzeniu (3 w 1) i znakomicie sprawdza się w budynkach energooszczędnych i pasywnych.

Nasze dotychczasowe realizacje to m.in.:
Szkoła w Kuźnicy – kaskada pomp gruntowych
Świetlica Baciuty – pompa powietrze-powietrze
Świetlica Topilec – pompa powietrze-powietrze
Świetlica Zawady – pompa gruntowa
Świetlica Zalesiany – pompa gruntowa
Leśnictwo JATA – pompa gruntowa
Dom jednorodzinny – pompa powietrzna
Dom jednorodzinny – pompa gruntowa
Parafia Sokolany – pompy powietrze-powietrze
Świetlica Pomigacze – pompa gruntowa

Wybierz i ciesz się idealna temperatuą!

Chcesz zapewnić sobie komfort termiczny w domu lub w biurze? Wybierz odpowiedni system klimatyzacji i ciesz się idealną temperaturą wnętrza przez cały rok!

Czy wiesz, jak uzyskać dofinansowanie?

Aktualnie możesz skorzystać z dofinansowania np. w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Decydując się na nie i składając niezbędne dokumenty możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości od 30% do 90% poniesionych kosztów kwalifikowanych inwestycji. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

Zainteresowała Cię ta oferta? Skontaktuj się z nami.

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

tel: +48 86 216 95 30
lomza@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

tel: +48 85 745 46 56
bialystok@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00

Sobota: 7:00 – 11:00
tel: +48 89 539 90 05
olsztyn@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 11:00
tel: +48 87 567 09 84
suwalki@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 11:00

tel: +48 87 429 95 22 gizycko@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m